Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Kredyty hipoteczne z mBanku przeniesione do mBanku Hipotecznego

  mBank przekazał informację o przeniesieniu części kredytów hipotecznych do mBanku Hipotecznego. Jest to związane z realizacją projektu emisji listów zastawnych. Istotne jest jednak to, że klienci nie poniosą żadnych konsekwencji w związku z tą zmianą. Wszelkie parametry cenowe pozostaną bez zmian. Część...»

 • Ponad 191 mln zł dofinansowania w 2014 roku w ramach MdM

  Bank Gospodarstwa Krajowego podał, że dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych wyniosą 261 mln 64 tys. zł w okresie 4 lat. W bieżącym roku na ten cel przeznaczone zostanie ponad 191 mln złotych. Po ostatnich doniesieniach jakoby program Mieszkanie dla Młodych budził niewielkie zainteresowanie,...»

 • Zmiany w MdM-ie: rząd zwiększa dopłaty na dzieci

  Pierwotne założenia programu Mieszkanie  dla Młodych okazały się nie spełniać oczekiwań pomysłodawców inicjatywy, ponieważ program nie zachęca do posiadania dzieci. Kolejne zmiany w regulaminie MdM-u mają to zmienić poprzez zwiększenie dopłat dla osób posiadających dzieci. Mieszkanie dla Młodych w...»

 • Mieszkania w wieżowcach - czy opłaca się kupować na ostatnim piętrze?

  Mieszkanie na ostatnim piętrze wieżowca może być atrakcyjne ze względu na piękny widok z okna czy balkonu, ale może wiązać się z kilkoma niedogodnościami. Wśród atutów mieszkań na ostatnich piętrach wieżowców jest na pewno widok. To właśnie w pierwszej kolejności przychodzi do głowy każdemu. Nie da...»

 • Jak wybrać dewelopera?

  Kupno mieszkania z rynku pierwotnego to marzenie wielu osób, ale też duże ryzyko związane możliwością upadłości dewelopera i utraty pieniędzy. Jak wybrać dewelopera, aby nie narażać się na takie ryzyko? Decydując się na kupno mieszkania od dewelopera, w większości przypadków musimy zarezerwować i...»

 • Czy warto korzystać z usług agenta nieruchomości?

  Coraz więcej osób, które chcą kupić lub sprzedać mieszkanie, zastanawia się, czy rzeczywiście warto skorzystać z usług agenta nieruchomości. Obiegowa opinia mówi, że wolimy sami szukać okazji na rynku nieruchomości, niż płacić prowizję pośrednikowi. A jak jest naprawdę? Od 1 stycznia 2014 roku,...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl