Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Planujesz kredyt hipoteczny w 2015 roku? Sprawdź, co się zmieni

  Z początkiem 2014 roku znikły z rynku bankowego kredyty hipoteczne bez wkładu własnego, ale za to wszedł w życie program rządowy Mieszkanie dla Młodych ułatwiający zakup mieszkania osobom do 35 lat. Jakie zmiany czekają kredytobiorców planujących zaciągnięcie kredytu hipotecznego w 2015 roku?...»

 • Zamień marzenia na mieszkanie. Już tylko miesiąc do podwyżki wkładu własnego

  Warto wiedzieć, że już tylko miesiąc pozostał do podwyżki wkładu własnego z 5% do 10% przy kredytach hipotecznych. Grudzień to zatem ostatnia szansa, żeby zamienić marzenia na mieszkanie przy 95% wsparcia finansowego z banku. Wiele z banków już przestało przyjmować wnioski o kredyt hipoteczny na ten...»

 • Fundusz Mieszkań na Wynajem - czy okaże się lepszy od MdM?

  Program Mieszkanie dla Młodych od blisko roku zbiera żniwa, ciesząc się sporym zainteresowaniem. Teraz pojawi się program uzupełniający poniekąd MdM. Tym razem nie będzie można dzięki niemu kupić mieszkania taniej, ale za to będzie można taniej je wynajmować. Mowa o Funduszu Mieszkań na Wynajem. Fundusz...»

 • Sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia mieszkania

  Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę, jak ważne jest ubezpieczenie dorobku całego życia, jakim często jest mieszkanie. To już nie ekstrawagancja, a rozwaga i rozsądek. Sprawdźmy, jakie są sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia nieruchomości. Przed wykupieniem jakiegokolwiek ubezpieczenia powinniśmy...»

 • MdM a nieruchomość w spadku

  Mieszkanie dla Młodych to program dopłat rządowych, którego celem jest wsparcie finansowe młodych osób w zdobyciu własnego, wymarzonego mieszkania. Projekt ten opiera się na jasno określonych przepisach. W związku z tym nie każdy otrzyma dofinansowanie. Czy do MdM-u może przystąpić beneficjent...»

 • Czy osoba samotna może skorzystać z programu MdM?

  Mieszkanie dla Młodych to program, którego ideą jest dofinansowanie kredytu na zakup pierwszego mieszkania. Celem tego projektu jest pomoc finansowa dla młodych ludzi, którzy chcą nabyć mieszkanie, a brakuje im na to środków. Sprawdźmy, czy osoby samotne także mogą wziąć udział w programie. MdM...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl