Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Prześwietlamy kredyt MdM w eurobanku

  Kredyt MdM to nie lada gratka, jeśli zależy nam na kupnie mieszkania na preferencyjnych warunkach. Sprawdźmy, jak prezentuje się oferta kredytu z dofinansowaniem w ramach Mieszkania dla Młodych, jaką możemy uzyskać w eurobanku. Kredyt hipoteczny w programie MdM (Mieszkanie dla Młodych) to szansa...»

 • Projekt nowelizacji MdM: im więcej dzieci, tym lepiej

  Rok 2014 przyniósł jedynie 2200 zaakceptowanych wniosków w programie MdM. Wydano tylko 207 mln zł z przeznaczonych na ten cel 600 mln zł. Tak małe zainteresowanie wymusiło decyzję o przygotowaniu nowelizacji ustawy o MdM. Zgodnie z nowym projektem - im więcej beneficjenci będą posiadali dzieci, tym...»

 • Prześwietlamy kredyt hipoteczny MdM w PKO BP

  Jeśli szukamy kredytu hipotecznego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, warto rzucić okiem na propozycję PKO Banku Polskiego. Jak prezentuje się ona przy dokładniejszej analizie? Kredyt MdM dostępny w PKO Banku Polskim jest skierowany do singli i małżeństw chcących kupić pierwszy dom lub...»

 • Jak kupić mieszkanie bez wad?

  Żeby kupić mieszkanie bez wad, należy się kierować odpowiednimi kryteriami podczas analizowania ofert. Sprawdź, na co dokładnie trzeba zwrócić uwagę. Zakup mieszkania to długi i skomplikowany proces. Wielu konsumentów ma obawy, że popełnią błąd na etapie wybierania lokalu. Na szczęście są kryteria,...»

 • Najpopularniejsze metraże mieszkań

  Wprawdzie duże mieszkania zaczynają powracać do łask klientów, jednak nadal najbardziej poszukiwanymi na rynku są mieszkania o metrażu 40–50 m². Stopień popytu na mieszkania – zarówno na te mniejsze, jak i na większe – uzależniony jest przede wszystkim od wielkości miast. W stolicy kupuje się dużo mieszkań...»

 • Bankructwo dewelopera niestraszne, czyli jak prawo chroni konsumentów

  Historie o bankructwach deweloperów skutecznie zniechęcają wiele osób do kupna z rynku pierwotnego nieruchomości jeszcze w trakcie realizacji inwestycji. Na szczęście prawo od pewnego momentu stoi po stronie konsumentów. Wprowadzone w pierwszej połowie 2012 roku przepisy zawarte w tzw. ustawie...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl