Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Ponad 10 000 wniosków o dopłatę do kredytu w ramach MDM

  Bank Gospodarstwa Krajowego podał informację, że już 10 184 osób zawnioskowało o dopłatę do kredytu hipotecznego na zakup własnego mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Podano, że w lipcu i sierpniu do BGK wpłynęło niemal 2000 wniosków. Wartość dofinansowania zakupu...»

 • Klienci Home Brokera otrzymali 8 mln zł dopłat

  Home Broker od początku 2014 roku pośredniczył w udzieleniu kredytów z dopłatą w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych na łączną kwotę 51 mln zł. Klienci firmy w ramach rządowego programu otrzymali dopłaty na zakup nieruchomości w kwocie prawie 8 mln zł. Home Broker, będący doradcą na rynku...»

 • MdM dla klientów BZ WBK

  Oferta kredytów hipotecznych Banku Zachodniego WBK została powiększona o ofertę kredytu mieszkaniowego z dofinansowaniem wkładu własnego w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Z oferty skorzystać mogą młodzi ludzie zainteresowani nabyciem nieruchomości w ramach programu Mieszkanie dla...»

 • Co może utrudnić skorzystanie z dofinansowania MdM?

  Osoby, które myślą o dofinansowaniu z programu MdM, powinny zdawać sobie sprawę, że uczestnictwo w nim wiąże się z kilkoma warunkami, którzy nie wszyscy zainteresowani będą potrafili sprostać. Pierwszym progiem, który może nam utrudnić skorzystanie z dofinansowania MdM, są limity cenowe. Mamy tu na...»

 • MdM nie dla obcokrajowca?

  Nabycie nieruchomości w Polsce przez obcokrajowca jest dość skomplikowane, ale możliwe. A czy możliwy jest kredyt dla cudzoziemca w ramach programu MdM? Cudzoziemiec starający się o nabycie nieruchomości w Polsce musiał mieć pozwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych. Trzeba podkreślić, że obowiązek...»

 • Kiedy można wynająć mieszkanie kupione w programie MdM?

  Najczęściej po kredyty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych sięgają osoby, którym dopłaty pozwalają  na zakup mieszkania. Ale są też tacy, którzy wykorzystując sytuację, chcą kupić mieszkanie pod wynajem. Program Mieszkanie dla Młodych powołany został do życia, aby wspomóc młodych ludzi w...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl