Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Fundusz Mieszkań na Wynajem - czy okaże się lepszy od MdM?

  Program Mieszkanie dla Młodych od blisko roku zbiera żniwa, ciesząc się sporym zainteresowaniem. Teraz pojawi się program uzupełniający poniekąd MdM. Tym razem nie będzie można dzięki niemu kupić mieszkania taniej, ale za to będzie można taniej je wynajmować. Mowa o Funduszu Mieszkań na Wynajem. Fundusz...»

 • Kredyty hipoteczne z mBanku przeniesione do mBanku Hipotecznego

  mBank przekazał informację o przeniesieniu części kredytów hipotecznych do mBanku Hipotecznego. Jest to związane z realizacją projektu emisji listów zastawnych. Istotne jest jednak to, że klienci nie poniosą żadnych konsekwencji w związku z tą zmianą. Wszelkie parametry cenowe pozostaną bez zmian. Część...»

 • Ponad 191 mln zł dofinansowania w 2014 roku w ramach MdM

  Bank Gospodarstwa Krajowego podał, że dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych wyniosą 261 mln 64 tys. zł w okresie 4 lat. W bieżącym roku na ten cel przeznaczone zostanie ponad 191 mln złotych. Po ostatnich doniesieniach jakoby program Mieszkanie dla Młodych budził niewielkie zainteresowanie,...»

 • Czego oprocentowanie nominalne nie powie o kosztach kredytu na mieszkanie?

  Kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoterminowe, zazwyczaj o dużej wysokości. Warto poznać lepiej sposób kalkulowania kosztów kredytu i nie kierować się jedynie oprocentowaniem nominalnym w wybieraniu oferty dla siebie. Co to właściwie jest to oprocentowanie nominalne? Na oprocentowanie nominalne wpływ...»

 • Jak korzystać z porównywarek kredytów hipotecznych?

  Coraz częściej korzystamy z pomocy porównywarek finansowych. Narzędzia te są niezwykle pomocne w porównaniu wielu ofert bankowych, ale czy powiedzą nam całą prawdę o kosztach kredytów hipotecznych? Analiza oferty każdego banku z osobna, samodzielne tworzenie zestawień porównawczych i wyciąganie...»

 • Księga wieczysta nieruchomości bez tajemnic

  Księga wieczysta nieruchomości zawiera informacje dotyczące tego, komu i jakie prawa przysługują do budynku lub działki. Odzwierciedla ona stan prawny nieruchomości. Dotyczy tylko i wyłącznie danej nieruchomości, a nie jej właścicieli. Księga wieczysta ma bardzo ważne znaczenie przy zakupie i...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl