Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Kredyty z MdM w Deutsche Banku Polska

  Lista banków udzielających kredyty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych wydłuża się. Im więcej banków tym większa konkurencja i atrakcyjniejsze warunki kredytowania dla zainteresowanych. Niedawno do programu przystąpił Deutsche Bank. Zobaczmy na jakich warunkach możemy otrzymać tam kredyt z...»

 • Czy zabraknie pieniędzy na dopłaty w MdM?

  Rządowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych Mieszkanie dla Młodych przewiduje limity kwot przewidziane do wykorzystania jako dopłaty w każdym roku trwania programu. Czy to oznacza, że „spóźniając” się z wnioskiem o kredyt potencjalny beneficjent może nie „załapać” się na dofinansowanie?   Środki...»

 • Bank Millennium w Mieszkaniu dla Młodych

  Od 14 kwietnia Bank Millennium wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny z dofinansowaniem wkładu własnego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. 24 kwietnia kredyty z MdM pojawić się mają natomiast w Banku Ochrony Środowiska. To ósma i dziewiąta instytucja współpracująca z Bankiem...»

 • Dopłaty w ramach MdM mogą przepaść

  Preferencyjne warunki programu "Mieszkanie da Młodych" umożliwiają uzyskanie beneficjentom dopłat z budżetu państwa do zakupu własnego mieszkania na kredyt. Jeśli jednak nie spełnią oni określonych wymagań, mogą zostać zmuszeni do zwrotu dofinansowania. Program MdM (Mieszkanie dla Młodych) powstał z...»

 • Będzie nowelizacja ustawy Mieszkanie dla Młodych

  Do ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi wprowadzone zostaną zmiany. Resort infrastruktury jest na etapie przygotowywania nowelizacji. Na zmianach skorzystają przede wszystkim członkowie spółdzielni i rodziny wielodzietne. Ułatwienia dla członków spółdzielni...»

 • Państwo chce dać zbyt wiele w ramach MdM?

  Z programu Mieszkanie dla Młodych do końca maja 2014 roku skorzystało 7000 osób, w maju  wpłynęło do BGK 1500 wniosków - program cieszy się, więc sporym zainteresowaniem. Jednak nie tak dużym, jak zostało to zaplanowane. Dotychczas wykorzystano dopiero niewiele ponad 20 proc. środków przewidzianych na 2014...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

lat

Forum finansowe Comperia.pl