Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Jak skorzystać z MdM-u, budując dom?

  Rządowy program Mieszkanie dla Młodych umożliwia nie tylko uzyskanie dopłat do kredytu na zakup mieszkania w bloku. Propozycja dofinansowania skierowana jest także do młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć budowę domu z systemem gospodarczym. Jak można skorzystać z dopłat w takiej sytuacji? Budowa domu...»

 • Rekomendacja U - ile zmieni w ubezpieczeniach do kredytów hipotecznych?

  Od marca banki nie będą mogły narzucać konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego. To najważniejsza zmiana, która zajdzie w związku z wejściem w życie rekomendacji U. Co jeszcze się zmieni i czy będą to zmiany korzystne dla kredytobiorców?  Komisja Nadzoru Finansowego...»

 • Które banki przyjmują wnioski o kredyt w programie MdM?

  Rządowy program Mieszkanie dla Młodych jest dobrym wsparciem dla tych kredytobiorców, którzy mają problem ze zgromadzeniem obowiązkowego wkładu własnego. Niestety dużym ograniczeniem jest tu konieczność zakupu mieszkania z rynku pierwotnego. Warto wiedzieć, które banki przyjmują wnioski o kredyt w...»

 • 10 czy 15% z MdM-u? Jakie dofinansowanie otrzyma kobieta w ciąży?

  Wysokość dofinansowania z MdM-u jest uzależniona od liczby utrzymywanych dzieci. A co z kobietami dopiero będącymi w ciąży? Mogą liczyć na 10 czy 15% dopłaty do kredytu hipotecznego? Z rządowego programu wsparcia Mieszkanie dla Młodych mogą skorzystać osoby do 35 lat. Nie ma znaczenia, jeśli jeden z...»

 • MdM: w jaki sposób wypłaca się dofinansowanie?

  Ubiegasz się o dofinansowanie w ramach Mieszkania dla Młodych? Sprawdź wcześniej, kiedy i na jakich zasadach BGK przekaże beneficjentowi programu dopłatę. Pieniądze pochodzące ze wsparcia udzielanego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych nie znajdą się bezpośrednio w naszej kieszeni. Wysokość...»

 • Odebrałeś mieszkanie z wadami? Masz 3 lata na wystąpienie o rekompensatę

  Po długim okresie oczekiwania przychodzi w końcu chwila, gdy odbiera się gotowe mieszkanie od dewelopera. Niestety, czasami okazuje się, że lokal posiada wady, które w pierwszej chwili nie były widoczne. Jeśli odebrałeś takie mieszkanie, nie martw się, masz 3 lata na wystąpienie o rekompensatę. Z budynkami...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl