Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Program Mieszkanie dla Młodych nabiera tempa

  Zainteresowanie zakupem mieszkań w ramach programu Mieszkanie dla Młodych nie spada, jest wprost przeciwnie. W kwietniu wpłynęło aż 1856 wniosków o kredyt z dopłatą do wkładu własnego. Program Mieszkanie dla Młodych w końcu nabiera tempa. Już teraz limit dopłat na bieżący rok osiągnął poziom 34%. Tylko do...»

 • MdM: już niedługo dopłata nie wystarczy na wkład własny

  Program MdM ma na celu wsparcie młodych ludzi w zakupie pierwszego mieszkania na kredyt poprzez dofinansowanie. Zmiany przepisów dotyczących kredytów hipotecznych sprawiają jednak, że niedługo dopłata może nie wystarczyć na pokrycie wkładu własnego. Od 1 stycznia 2015 roku zmianie uległa wysokość...»

 • Aż 10% inwestycji deweloperskich w Warszawie spełnia wymogi MdM-u

  W tym roku Warszawa doczekała się już pierwszej zmiany w limicie cenowym programu Mieszkanie dla Młodych. Limit ten wzrósł co prawda tylko o 5,18 zł, ale i tak oznacza to, że aż 10% inwestycji deweloperskich w stolicy spełnia wymogi MdM-u. Zanim przyjrzymy się dokładniej zmianom, jakie nastąpiły w...»

 • Zasady działania hipoteki kaucyjnej

  Twój dom jest obciążony hipoteką kaucyjną? Mimo iż ta forma zabezpieczeń wierzytelności przestała być praktykowana, to z konsekwencjami, jakie się z nią wiążą ciągle muszą zmagać się dłużnicy, wobec których wcześniej zastosowano ten rodzaj zabezpieczenia. Od dnia 23 lutego 2011 roku nie można już...»

 • Kredyt hipoteczny w 4 krokach

  Kredyt hipoteczny to często jedyny sposób, by zamieszkać we własnych czterech ścianach. Przedstawiamy cztery podstawowe kroki, które przybliżą nas do zakupu mieszkania na kredyt. Dzięki aktualnej sytuacji na rynku bankowym kredyty hipoteczne stały się bardzo atrakcyjne dla konsumentów. Fakt, że...»

 • Maksymalna wysokość dopłaty, czyli ile zarobisz na MdM-ie

  Wiele osób uważa, że dofinansowanie w ramach programu MdM zależy od ceny mieszkania. Nic bardziej mylnego – zależy przede wszystkim od tzw. wskaźnika przeliczeniowego. Cena mieszkania, jakie mamy zamiar nabyć w ramach programu rządowego Mieszkanie dla Młodych, nie ma wpływu jedynego na wysokość...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl