Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • MdM otwiera się na rynek wtórny?

  Początkowo ustawa o rządowym programie Mieszkanie dla Młodych nie przewidywała udziału rynku wtórnego. Zainteresowani programem mieli o to uzasadnione pretensje. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niedługo wszystko się zmieni. W projekcie nowelizacji ustawy o MdM znalazł się zapis, aby w...»

 • Nowelizacja MdM: kupisz mieszkanie od spółdzielni

  W Sejmie wznowiono prace nad ustawą o nowelizacji programu Mieszkanie dla Młodych. Nowe przepisy umożliwią m.in. zakup lokalu od spółdzielni. W zeszłym tygodniu Sejm wznowił obrady dotyczące programu Mieszkanie dla Młodych. W ich trakcie dyskutowano na temat rządowej propozycji nowelizacji ustawy o...»

 • Wybieramy tani kredyt pod hipotekę dla singla

  Własne cztery kąty to nie tylko marzenie małżeństw i rodzin z dziećmi, ale także singli. Na szczęście ciągle stopy procentowe NBP pozostają na bardzo niskim poziomie, dlatego kredyt jest tańszy i bardziej dostępny również dla osób mniej zarabiających. Nasze poszukiwanie kredytu dla singla...»

 • Ile wyniesie różnica w racie malejącej i równej?

  Pożyczając od banku tę samą kwotę przy tym samym okresie kredytowania, możemy ponieść różne koszty spłaty - zależnie od tego, który rodzaj rat wybierzemy - równe czy malejące. Jeżeli chcemy zaciągnąć długoterminowy kredyt hipoteczny, należy dobrze przemyśleć wybór rodzaju rat. Najczęściej mamy do...»

 • Kredyt mieszkaniowy dostaniesz nawet na macierzyńskim

  Każda kobieta po urodzeniu dziecka ma prawo do urlopu macierzyńskiego, który trwa co najmniej czternaście tygodni. Okazuje się jednak, że nawet na macierzyńskim można otrzymać kredyt mieszkaniowy, chociaż banki podchodzą do takich kredytobiorców w różny sposób. Czasami bywają takie sytuacje, że...»

 • Utrata pracy a polisa do kredytu - czy należy się odszkodowanie?

  Decydując się na kredyt, w ramach zabezpieczenia wykupujemy często różne polisy oferowane przez bank. Niektóre z nich są obowiązkowe, inne dobrowolne. W dzisiejszych czasach nierzadko kredytobiorcy wybierają ubezpieczenie od utraty pracy. Tego rodzaju polisa nie zawsze jednak zapewnia odpowiednią ochronę....»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl