Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Bank Millennium w Mieszkaniu dla Młodych

  Od 14 kwietnia Bank Millennium wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny z dofinansowaniem wkładu własnego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. 24 kwietnia kredyty z MdM pojawić się mają natomiast w Banku Ochrony Środowiska. To ósma i dziewiąta instytucja współpracująca z Bankiem...»

 • Siódmy bank ma w ofercie kredyt w MdM

  Bank Polskiej Spółdzielczości 7 kwietnia wprowadził do oferty kredyt hipoteczny oferowany w programie Mieszkanie dla Młodych. Od tego dnia można składać tam już wnioski o dofinansowanie wkładu własnego w ramach programu rządowego. Bank BPS jest siódmą instytucją współpracującą z Bankiem...»

 • Drugi kwartał 2014 roku z nowymi limitami cenowymi w MdM

  Mamy za sobą pierwszy kwartał 2014 r, w ciągu którego korzystać można było z ofert kredytów hipotecznych z dofinansowaniem rządowym Mieszkanie dla Młodych. Jak dotąd do 8 wzrosła liczba banków, które przystąpiły do programu. Stale rośnie również liczba osób chcących wziąć kredyt z dofinansowaniem, a od początku...»

 • MdM a powierzchnia użytkowa

  Każdy beneficjent starający się o kredyt hipoteczny z dofinansowaniem rządowym w ramach programu Mieszkanie dla Młodych wie, że aby móc otrzymać dofinansowanie należy spełniać wiele warunków. Jednym z nich jest zakaz przekroczenia ustalonego limit powierzchni użytkowej nabywanej nieruchomości....»

 • Gdzie Mieszkanie dla Młodych budzi największe zainteresowanie?

  Program Mieszkanie dla Młodych działa od 2 miesięcy. Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, do końca lutego zaakceptowanych zostało w jego ramach już 2 680 wniosków na łącznie kwotę dofinansowania prawie 60 mln zł. Niemal 600 umów kredytowych już zostało podpisanych. Wnioski o dofinansowanie w...»

 • Mieszkanie dla Młodych - dlaczego tylko na rynek pierwotny?

  Poprzednik Mieszkania dla Młodych - program Rodzina na Swoim - był złośliwie nazywany Deweloperem na Swoim, gdyż w swej końcowej fazie faworyzował nieruchomości z rynku pierwotnego. Z jeszcze większą rezerwą jest postrzegany obecny program, który całkowicie pomija rynek wtórny. Mieszkanie dla...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

lat