Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Rekomendacja U - ubezpieczenia do kredytów hipotecznych podrożeją

  Komisja Nadzoru Finansowego w Rekomendacji U zobowiązała banki do wprowadzenia szeregu zmian w zakresie oferowanych usług. Rzecz dotyczy głównie rynku bancassurance, czyli ubezpieczeń, które są oferowane klientom wraz z kredytami. Rekomendacja U musi zostać wdrożona przez instytucje finansowe do...»

 • MdM zacznie faworyzować duże rodziny

  Program Mieszkanie dla Młodych pomaga młodym ludziom w uzyskaniu kredytu na zakup własnego mieszkania. Zarzuca się mu jednak niedostosowanie do potrzeb rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia finansowego - czyli rodzin wielodzietnych. Już niedługo jednak program zacznie oferować im więcej. Poprzednikiem...»

 • Zmiany w programie MdM - czy czeka nas rewolucja?

  W związku ze zbyt małym zainteresowaniem dopłatami w ramach programu MdM rząd zdecydował się wprowadzić zmiany, które mają zwiększyć dostępność mieszkań dla rodzin wielodzietnych. Czy będą mieć charakter rewolucyjny? Program Mieszkanie dla Młodych ma na celu wsparcie młodych ludzi kupujących swoje pierwsze...»

 • Maksymalna wysokość dopłaty, czyli ile zarobisz na MdM-ie

  Wiele osób uważa, że dofinansowanie w ramach programu MdM zależy od ceny mieszkania. Nic bardziej mylnego – zależy przede wszystkim od tzw. wskaźnika przeliczeniowego. Cena mieszkania, jakie mamy zamiar nabyć w ramach programu rządowego Mieszkanie dla Młodych, nie ma wpływu jedynego na wysokość...»

 • Jakie mieszkanie można kupić na MdM?

  Program MdM powstał z myślą, by pomóc młodym osobom w nabyciu pierwszego mieszkania. Sprawdźmy, jaki lokal można kupić w ramach dofinansowania z MdM-u. Dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych mogą uzyskać tylko osoby młode, które nie skończyły jeszcze 35 roku życia i nabywają swoje...»

 • Sprawdź, ile wie o Tobie BIK

  Pozytywna historia w BIK-u jest jednym z głównych warunków przyznania przez bank kredytu. Boisz się, że dawne opóźnienia w spłatach rat przeszkodzą Ci w uzyskaniu pożyczki? Pamiętaj, że w każdej chwili możesz sam sprawdzić swoją historię kredytową. Z inicjatywy Związku Banków Polskich w 1997 roku...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl