Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Zmiany w MdM-ie: rząd zwiększa dopłaty na dzieci

  Pierwotne założenia programu Mieszkanie  dla Młodych okazały się nie spełniać oczekiwań pomysłodawców inicjatywy, ponieważ program nie zachęca do posiadania dzieci. Kolejne zmiany w regulaminie MdM-u mają to zmienić poprzez zwiększenie dopłat dla osób posiadających dzieci. Mieszkanie dla Młodych w...»

 • MdM w Warszawie kwitnie: przybędzie 1000 nowych mieszkań na Mokotowie

  ROBYG, jeden z deweloperów działających w stolicy, na warszawskim Mokotowie przygotowuje szeroką ofertę mieszkań mieszczących się w wymaganiach programu MdM. ROBYG na terenie zakupionym za około 70 milionów złotych na warszawskim Mokotowie zamierza wybudować osiedle składające się z niemal 1000...»

 • Wyprzedaż mieszkań kwalifikujących się do programu MdM

  Pierwsze miesiące funkcjonowania programu Mieszkanie dla Młodych nie obfitowały w wysyp transakcji, jednak z upływem czasu deweloperzy coraz bardziej dostosowywali swoje oferty do wymagań rządowego programu dopłat. Wynikiem tego jest coraz większa ilość mieszkań kwalifikujących się do programu...»

 • Czy MdM pomoże w zakupie mieszkania od spółdzielni?

  Czy w ramach programu MdM możemy kupić mieszkanie od spółdzielni mieszkaniowej?  Choć program rządowy Mieszkanie dla Młodych funkcjonuje już od jakiegoś czasu, to nadal jest źródłem niejasności, budząc pewne pytania, zwłaszcza wśród młodych osób, które chciałyby skorzystać z rządowego...»

 • Jak czytać księgę wieczystą nieruchomości?

  Każde mieszkanie lub dom powinny posiadać własną księgę wieczystą, w której zdefiniowany będzie właściciel nieruchomości. Przedstawiamy, jakie zapisy znajdują cię w KW. Księga wieczysta to dokument, w którym zapisany jest stan prawny nieruchomości, tym samym istnienie KW zapewnia bezpieczeństwo...»

 • Czego jeszcze nie wiesz o kredytach w programie MdM?

  Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, gdy zamierzasz skorzystać z kredytu mieszkaniowego w ramach programu MdM. Rządowy program Mieszkanie dla Młodych pozwala na uzyskanie dofinansowania wkładu własnego kredytów zaciąganych przez młodych Polaków na zakup pierwszego mieszania na rynku pierwotnym....»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl