Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Klienci Home Brokera otrzymali 8 mln zł dopłat

  Home Broker od początku 2014 roku pośredniczył w udzieleniu kredytów z dopłatą w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych na łączną kwotę 51 mln zł. Klienci firmy w ramach rządowego programu otrzymali dopłaty na zakup nieruchomości w kwocie prawie 8 mln zł. Home Broker, będący doradcą na rynku...»

 • MdM dla klientów BZ WBK

  Oferta kredytów hipotecznych Banku Zachodniego WBK została powiększona o ofertę kredytu mieszkaniowego z dofinansowaniem wkładu własnego w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Z oferty skorzystać mogą młodzi ludzie zainteresowani nabyciem nieruchomości w ramach programu Mieszkanie dla...»

 • 7 miesięcy Mieszkania dla Młodych

  Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował dane podsumowujące siedem miesięcy funkcjonowania programu Mieszkanie dla Młodych. Wynika z nich, że do 31 lipca 2014 roku wpłynęło 9 282 wniosków o rządowe wsparcie. Do końca lipca br. do BGK wpłynęły 9 282 wnioski o wsparcie z programu Mieszkanie dla...»

 • Mieszkanie dla Młodych - rozwiewamy wątpliwości, czy warto korzystać

  Program Mieszkanie dla Młodych to stosunkowo świeże rozwiązanie w zakresie pomocy młodym Polakom w zakupie pierwszego mieszkania i nie wszyscy są do niego przekonani. Postaramy się rozwiać wątpliwości co do tego, czy warto z niego korzystać. Mieszkanie dla Młodych jest programem mającym na celu...»

 • Tych błędów nie popełniaj, korzystając z MdM

  Program MdM oferuje kredytobiorcom istotną pomoc w opłaceniu zakupu pierwszego mieszkania, ale chcąc skorzystać z dofinansowania do kredytu, trzeba pamiętać o unikaniu kilku podstawowych błędów. Mieszkanie dla Młodych jest bardzo praktycznym i efektywnym programem wspierających młode osoby,...»

 • MdM: prawa i obowiązki kredytobiorcy

  Każdy kredytobiorca, także ten korzystający z programu Mieszkanie dla Młodych, posiada pewne prawa i obowiązki, wynikające z umowy kredytu. Co jest zatem dozwolone, a co zabronione po uzyskaniu dofinansowania MdM-u? Każda osoba, która nie ukończyła jeszcze 35 lat, ma prawo skorzystać z programu...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl