Ostatnia aktualizacja danych:

Terminy wykonywania przelewów

Wygląda na to, że najważniejszą sprawą związaną z kontem w banku, poza oczywistym oszczędzaniem pieniędzy, są przelewy. Dzięki nim możemy bez problemu rzeczywiście zarządzać naszymi środkami. Aby nasz „nadzór” był pełniejszy, warto wiedzieć, kiedy nasze przelewy zostaną wykonane.

Na początek mała uwaga – jeśli dokonujemy przelewy między rachunkami założonymi w tym samym banku, możemy mieć stuprocentową pewność, że w ciągu kilku chwil pieniądze znajdą się na docelowym koncie. Warto jest mieć konta osobiste lub oszczędnościowe w tym samym banku.

W przypadku przelewów dokonywanych między rachunkami założonymi w różnych bankach, czas realizacji przelewu uzależniony jest od międzybankowego systemu rozliczeniowego ELIXIR. Bank przesyła wszystkie informacje dotyczące przelewów do Krajowej Izby Rozliczeniowej, która po przetworzeniu przesyła je do wskazanego przez nas banku właściciela rachunku.

Cały proces realizowany jest w turach, które można też nazwać sesjami. Krajowa Izba Rozliczeniowa przetwarza dane w sesji porannej od 9.30 do 11.00, południowej od 13:30 do 15:00 i popołudniowej od 16:00 do 17:30.

Od tych danych zależą terminy wykonywania przelewów przez banki, które mogą się od siebie nieco różnić. Warto zatem sprawdzić, w jakich godzinach dokonywane są przelewy bankowe, by nasze pieniądze możliwie jak najszybciej dotarły do wskazanego celu.

 • Fundusz Mieszkań na Wynajem - czy okaże się lepszy od MdM?

  Program Mieszkanie dla Młodych od blisko roku zbiera żniwa, ciesząc się sporym zainteresowaniem. Teraz pojawi się program uzupełniający poniekąd MdM. Tym razem nie będzie można dzięki niemu kupić mieszkania taniej, ale za to będzie można taniej je wynajmować. Mowa o Funduszu Mieszkań na Wynajem. Fundusz...»

 • Kredyty hipoteczne z mBanku przeniesione do mBanku Hipotecznego

  mBank przekazał informację o przeniesieniu części kredytów hipotecznych do mBanku Hipotecznego. Jest to związane z realizacją projektu emisji listów zastawnych. Istotne jest jednak to, że klienci nie poniosą żadnych konsekwencji w związku z tą zmianą. Wszelkie parametry cenowe pozostaną bez zmian. Część...»

 • Ponad 191 mln zł dofinansowania w 2014 roku w ramach MdM

  Bank Gospodarstwa Krajowego podał, że dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych wyniosą 261 mln 64 tys. zł w okresie 4 lat. W bieżącym roku na ten cel przeznaczone zostanie ponad 191 mln złotych. Po ostatnich doniesieniach jakoby program Mieszkanie dla Młodych budził niewielkie zainteresowanie,...»

 • Kredyt na mieszkanie - brać jesienią czy czekać do wiosny?

  Za oknem głęboka jesień, a w bankach wciąż nie ubywa chętnych na kredyt mieszkaniowy. Czy warto zaciągnąć pożyczkę jeszcze w tym roku, a może lepiej poczekać do wiosny? Z początkiem 2015 r. w przepisach dotyczących kredytów hipotecznych nastąpią istotne zmiany. Mogą one w dość znacznym stopniu...»

 • Jak założyć księgę wieczystą nieruchomości?

  Kupiłeś mieszkanie bez księgi wieczystej? Najlepiej będzie, jeśli ją założysz. Łatwiej później sprzedasz nieruchomość, jeśli zajdzie taka potrzeba. Księgę wieczystą można założyć w sądzie właściwym ze względu na położenie nieruchomości poprzez złożenie w nim wniosku KW-ZAL. Może to uczynić...»

 • Kiedy zdecydować się na zakup własnego mieszkania?

  Zakup własnego mieszkania to marzenie wielu młodych osób, które chcą się usamodzielnić lub mają dość wnoszenia opłat za wynajem lokalu. Częste argumenty dotyczą finansów – jeśli koszt wynajmu jest wysoki, może się okazać, że tańszym rozwiązaniem będzie kupno nieruchomości na kredyt. Zanim podejmiemy...»

Oblicz wysokość dofinansowania

Kalkulator dopłat w programie
MDM

m2
PLN
PLN
PLN
lat
%

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Wybierz najkorzystniejszą
ofertę dla siebie

PLN

PLN

lat

PLN

lat

Forum finansowe Comperia.pl